Zabiegi medycyny estetycznej stanowią świetne dopełnienie leczenia stomatologicznego. Pozwalają na harmonizację uśmiechu i rysów twarzy pacjenta. Dzięki ich wykorzystaniu uzyskujemy spójny efekt estetyczny. Oferujemy liczne zabiegi, dopasowane do potrzeb pacjenta zgodnie z założeniami odontojatrii – kompleksowej diagnostyki i leczenia chorób twarzoczaszki oraz okolic przyległych w ujęciu holistycznym.

BIOSTYMULATORY
Biostymulatory to substancje, których celem jest odbudowa struktury skóry, zatrzymanie procesów starzenia, pobudzenie tkanek do regeneracji oraz stymulacja produkcji kolagenu i elastyny. Preparaty poprawiają owal twarzy i przywracają napięcie skóry, co pozwala na uzyskanie naturalnego efektu liftingu.

Zabiegi z użyciem biostymulatorów stanowią alternatywę dla klasycznych wypełniaczy, szczególnie dla osób poszukujących podkreślenia naturalnych rysów twarzy bez efektu przerysowania.

WLEWY DOŻYLNE (kroplówki witaminowe)
Kroplówki witaminowe stanowią skuteczną i szybką formę suplementacji mikro- i makroelementów. Podanie substancji drogą dożylną sprawia, że dostają się one bezpośrednio do krwiobiegu, omijając układ pokarmowy. Przyswajalność składników zawartych w doustnych suplementach diety i żywności jest znacznie mniejsza, co związane jest z wpływem enzymów trawiennych oraz – w niektórych przypadkach – dysfunkcjami układu pokarmowego. Podaż dożylna zapewnia nieporównywalnie szybsze i skuteczniejsze rezultaty.

Celem wykonywania wlewów jest uzupełnienie niedoborów witamin oraz dostarczenie do organizmu mikro- i makroelementów. Stosowanie ich prowadzi do zmniejszenia wypadania włosów oraz poprawy wyglądu skóry. Regenerują organizm po chorobie lub intensywnym wysiłku fizycznym. Mogą być też stosowane profilaktycznie celem zwiększenia naturalnej odporności organizmu. Niwelują objawy zatrucia alkoholowego.

TERAPIA ŁYSIENIA
Łysienie jest częstym problemem zarówno kobiet jak i mężczyzn. Główną przyczyną utraty włosów u mężczyzn jest nadmierna reakcja mieszków włosowych na testosteron. Kobiety problem dotyka najczęściej po ciąży / laktacji oraz w okresie klimakterium. Innymi przyczynami wypadania włosów mogą być stres, zła dieta, przyjmowane leki, częste farbowanie oraz niewłaściwa pielęgnacja.

Najskuteczniejszą formą leczenia łysienia w medycynie estetycznej jest mezoterapia skóry głowy przy użyciu osocza bogatopłytkowego (PRP), pozyskiwanego z krwi pacjenta.
W przypadku przeciwskazań do zabiegów z użyciem preparatów autologicznych alternatywą jest innowacyjny kompleks aminokwasów zawarty w preparacie Dr. Cyj Hair Filler.